Rugsėjo 17 d. „Europos lietuvių dienos“ Renhofo pilis, Hiutenfeldas, Vokietija
Trakų Salos fortepijoninio kvartetas „Confero“, kartu su Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokykla ir į projektą įsitraukusiu Lietuvos nacionalinės filharmonijos meno kolektyvu – Valstybiniu Vilniaus kvartetu, įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Lietuviško meno tarptautinė sklaida per muziką ir dailę“.
Projektas įtraukia Vilniaus regioną – Trakus (profesionalų meną puoselėjančią nevyriausybinę, viešąją įstaigą), Vilniaus miesto Grigiškių meno mokyklą, Lietuvos nacionalinės filharmonijos meno kolektyvą – valstybinį Vilniaus kvartetą ir Vokietijos lietuvių kultūros židinį – čia veikiančią privačią Vasario 16-osios gimnaziją ir Hamburgo lietuvių bendruomenę bendram tikslui – lietuviško meno tarptautinei sklaidai per muziką ir dailę. Šiuo projektu siekiama užmegzti ir puoselėti kultūrinius ryšius su užsienio lietuviais, kuriems lietuvių kultūra ir menas turi išskirtinę vertę.
Prieš koncertą – skulptūrų, tapybos ir grafikos darbų bei animacijos paroda „EKSPRESIJA IR VERŽLUMAS“.
Lietuvos nacionalinės filharmonijos valstybinio Vilniaus kvarteto, Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokyklos moksleivių ir mokytojų koncertas:
„LIETUVIŠKOS MUZIKOS BLYKSTĖ HIUTENFELDO PADANGĖJE: ČIURLIONIS, NAUJALIS, LATĖNAS IR KITI“
PROGRAMA:
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
M. K. Čiurlionis– styginių kvartetas c-moll, II dalis
J. Karnavičius – kvartetas Nr. 1, III ir IV dalys
O. Narbutaitė – „Atverk užmaršties vartus”
F. Latėnas – styginių kvartetas Nr. 2 Šviesiam atminimui”
VILNIAUS M. SAVIVALDYBĖS GRIGIŠKIŲ MENO MOKYKLOS MOKSLEIVIAI IR MOKYTOJAI
R. Martinkėnas „TA TA TO” fortepijonui keturioms rankoms
T. Šernas „Tokata“, atl. smuikininkų ansamblis
M. Novikas, A. Novikas „Pėdos“, atl. fleitų ansamblis ir gitara
Akordeonistų ansamblis
T. Adomavičius „Dainų pynė“, atl. varinių puč. ansamblis „Piccollo“
E. Staišiūnienė „Medžioklė“, atl. mušamųjų instr. ansamblis
T. Leiburas „Mes ateinam“, atl. Grigiškių meno mokyklos puč. intr. Orkestras
J. Naujalis „Svajonė“ atl. Vilniaus kvartetas ir solo trimitu J. Školnas
Apie ansamblius:
Valstybinis Vilniaus kvartetas
Daugelio prestižinių premijų laureatas Valstybinis Vilniaus kvartetas yra vienas ryškiausių kolektyvų Lietuvos kultūriniame gyvenime, pelno geriausius įvertinimus Lietuvoje ir užsienyje. 1979 m. kolektyvui paskirta valstybinė premija, 2002 m. – Lietuvių fondo (JAV) kultūrinė muzikinė dr. Antano Razmos premija, 2004 m. – Lietuvos nacionalinė premija, 2005 m. – Baltijos Asamblėjos premija, 2012 m. už nuopelnus kultūrai kvartetas apdovanotas Šv. Kristoforo statulėle. Vilniaus kvarteto scenos partneriai – įžymūs scenos meistrai ir jaunieji muzikai. Gausybė įdomių kvarteto programų ir ciklų telkia publiką, lavina jos skonį, supažindina su šio žanro šedevrais ir mažai Lietuvoje žinoma muzika. Kvartetas kasmet pateikia klausytojams naujų partitūrų, ypač daug dėmesio skiria lietuvių muzikai, yra pagriežęs daugiau nei šimtą lietuvių autorių kūrinių, kurių pusė buvo sukurta specialiai jam.
2023 metus kolektyvas pasitiko tokios sudėties: Dalia Kuznecovaitė (I smuikas), Algirdas Šochas (II smuikas), Kristina Anusevičiūtė (altas) ir violončelininkas Viktoras Rekalo (Ukraina).
Vilniaus miesto Grigiškių meno mokykla
1963-aisiais veiklą pradėjusi Grigiškių meno mokykla šiemet švenčia solidų 60 metų veiklos jubiliejų.
Mokykla išsiskiria profesionalia ugdymo kokybe, įdomiais ir įtraukiančiais projektais, šiuolaikiškomis meninio ugdymo programomis bei garsėja savo moksleiviais – nacionalinių, tarptautinių konkursų laureatais. Grigiškių meno mokyklos mokiniai nuolat lavina savo muzikinius ir bendravimo gebėjimus įvairiose kolektyvinėse veiklose – mokykloje veikia jaunučių ir jaunių chorai, smuikininkų, fleitų, akordeonininkų ansambliai bei mokyklos pasididžiavimas – pučiamųjų instrumentų orkestras, reprezentuojantis mokyklą Lietuvoje ir užsienyje.
Šiuolaikiška mokykla siekia, kad moksleiviai savo talentu bei įgytomis žiniomis dalintųsi ne tik mokyklos ribose, bet ir už jų – didžiausiose Lietuvos scenose, populiariose ir lankytojų pamėgtose meno erdvėse. Jauniesiems atlikėjams yra sudaryta galimybė dalyvauti koncertuose, festivaliuose, konkursuose, meistriškumo kursuose, pasirodyti didžiosiose koncertinėse salėse. Grigiškių meno mokykla pasirodė Vilniaus senajame teatre, Vilniaus rotušėje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, Trakų Salos pilyje, Užutrakio dvare ir kitur.