2023 m. birželio 24 d., šeštadienį, Vokietijos lietuvių bendruomenė ir Vasario 16-osios gimnazija kviečia kartu švęsti trumpiausią ir šviesiausią metų naktį – Jonines!
Renginio ypatingi svečiai: Kauno rajono Ramučių kultūros centro Neveronių folkloro ansamblis „Viešia“ (vadovė Jolanta Balnytė) ir Igoris Šifris, legendinės grupės „Faktas“ bosistas, solistas ir dainų kūrėjas!
Renginio moderatoriai: Asta Korinth ir Eglė Dosinienė
Programa:
15:00-15:30 val. (prie įėjimo) Šventinis sutikimas prie Jonų vartų
15:30-17:30 val. (scena) Oficiali dalis:
Invokacija
Organizatorių/svečių sveikinimai
Gimnazijos tautinių šokių grupės pasirodymas
Folklorinio ansamblio „Viešia“ pasirodymas
Sveikiname Janinas, Jones, Jonus!
16:00-19:00 val.
Vainikų pynimas po ąžuolu
18:30-21:30 val. (scena) Koncertas su pertraukomis:
18:30-19:30 val. Folklorinio ansamblio „Viešia“ pasirodymai
20:00-21:00 val. Koncertuoja Igoris Šifris. Skambės lietuviškos estrados dainos.
18:30-19:30 val. (sporto aikštė) Draugiškos krepšinio varžybos. Dalyvauja gimnazistai, buvę gimnazistai ir šiaip krepšinio mėgėjai.
19:30- 20:30 val. (bendrabučio salė) Gimnazistų koncertas „Draugams“
21:30-22:30 val. Viešia kviečia kartu dainuoti ir šokti.
22:30-23:30 val. (scena) Baigiamasis šventės koncertas / diskoteka
Koncertuoja Igoris Šifris. Diskoteka
24:00 Šventės pabaiga
Dėmesio! Šventės metu informaciniame stende galėsite rasti informaciją apie VLB veiklą, Gimnaziją ir Renhofo pilį. Čia galėsite įsigyti gaiviųjų gėrimų, ledų, suvenyrų.
Dėmesio! Deja, dėl sausros, šiais metais ir vėl nėra leista degti Joninių laužo.
Šventės metu dalyvių laukia įspūdingos vaišės
*Irena siūlys lietuviškus patiekalus – cepelinus, žemaičių blynus, šaltibarščius, girą, keptą duoną
*„Bee Work Personal“ kolektyvas prekiaus šašlykais
*„Astkuchen“ atveš šakočių, pyragų, baltos ir raudonos mišrainės
*Rasa džiugins vaikus saldumynais, burbulais ir balionais
Taip pat veiks alkoholinių gėrimų baras (alus ir vynas) bei rankdarbių mugė.
Trumpai apie renginyje koncertuosiančius svečius
*Folkloro ansamblis „Viešia“ susibūrė 1998 m. Kauno rajono Neveronių kultūros centre. Kolektyvas pavadintas upės, tekančios per Neveronis, vardu. Tai šeimų, puoselėjančių senąsias tradicijas ir liaudies kūrybą, sambūris. Kalendorines šventes drauge švenčia, liaudies dainas dainuoja ir tradicinius šokius šoka tėvai, vaikai ir seneliai. Vyriausiam dalyviui – 80, jauniausiam – 1,5 metų. Šiam kolektyvui nuo 1999 m. vadovauja kūrybinių idėjų ir polėkio nestokojanti Jolanta Balnytė.
*Igoris Šifris – legendinės grupės „Faktas” bosistas, solistas ir dainų kūrėjas. 9 dešimtmetyje tai buvo grupė, kuri į koncertus Vilniaus sporto rūmus sutraukdavo tūkstantines minias. Nuo 1991 metų Igoris Šifris gyvena Vokietijoje, turi savo muzikinį klubą Hanoveryje, dalyvauja muzikiniuose projektuose su įvairiomis grupėmis ir muzikantais!
Įrašė ir išleido 2 savo kūrybos dainų kompaktinius diskus „Prisiminimai” ir „Sapnas”, kuriuos Joninių šventėje galėsite įsigyti! Šventėje populiariosios šių diskų dainos bus atliekamos gyvai.
Švęskime Jonines kartu!
