„Informacijos“ – mėnesinis, elektroninis Vokietijos lietuvių bendruomenės leidinys, unikalus ne tik savo atsiradimo istorija, bet ir faktu, jog tai – vienintelis lietuvių kalba leidžiamas informacinis leidinys Vokietijoje.
Iš metų – į metus
Gruodis išties stebuklingas metas vien dėl to, jog mums taip sistemingai pavyksta apgalvoti ir sudėlioti apytiksliai 358 dienų įvykius per vieną, šventinę savaitę. Artimųjų ar draugų rate, prisimenant metus kaip filmą, kurį mes vienaip ar kitaip užfiksuojame savo išmaniuosiuose telefonuose, socialiniuose tinkluose. Tuomet, žiūrėdami jį, atsisukam tam tikras vietas, pagalvojame, ką padarėme gero, ar ne tik, ir ką galime padaryti geriau. Tuomet, tradiciškai, seka kontaktų knygos peržiūra bei nuostaba, matant ją gerokai papilnėjusią. Džiaugsmas rašant šį redaktoriaus žodį mane apima jau dabar, vien supratus, jog per šiuos metus pavyko tiek daug pažinti.

Kokie jie, 2018-ieji, buvo Vokietijos Lietuvių Bendruomenei? Sunkūs, jei žiūrėsime per negatyviąją prizmę, lengvi, it pūkas, jeigu esame linkę pirma įžvelgti pozityvius dalykus. VLB Valdybai teko nemenkai paplušėti ir praleisti viršvalandžius dėl kitų padarytų klaidų, tam, kad tas mūsų mėgstamas linksniuoti naujai verčiamas popieriaus lapas tikrai būtų švarus ir baltas. Naujiems metams beldžiantis į duris, linkiu mums visiems gilesnio požiūrio ir didesnės pagarbos vienas kito darbams. Tik palaikydami vienas kitą mes pasieksime užsibrėžtus tikslus. Riedėkime nuo kalno ir važiuokime į jį surėmę pečius ir sukaupę bendras jėgas.

Mūsų gretose – daug naujų lietuvių, naujai įsikūrusios bendruomenės – sveikiname Diuseldorfo lietuvius su tikrai prasmingu žingsniu! Mūsų gretose daug atrastų lietuvių, kurie iki šiol nenorėję arba neišdrįsę tapti bendruomenės dalimi po truputį į ją įsitraukia. Ir aš tikrai žinau, kad ateityje bendruomenių gretas papildžius įdomiais žmonėmis, jų laukia įdomūs projektai ir pasiekimai.

O aš savo ruožtu tikrai džiaugiausi, galėdama drauge su Jumis kurti „Infromacijas“. Atrasti įvykius, juose dalyvauti, pažinti naujus žmones, rasti lietuvius, kurie daro tuos pačius, lietuvybę puoselėjančius darbus, tik atskirai nuo kitų. „Informacijų“ pagalba pakviečiau juos užeiti ir niekad neišeiti. O kažkas šį leidinį atrado, kaip įdomų ir vertą dėmesio žurnalą. Tikiuosi „Informacijos“ atras arba jau atrado kelią ir į Jūsų širdis. Nors ir elektroninės, galbūt vieną dieną jos pasibels į Jūsų duris ir kvepiančios popieriumi.

O dabar, laukiant Kristaus gimimo, arba tiesiog stebuklo, giliai širdyje žinau, kad 2019-ieji, mums itin svarbūs metai, taps pergalingi. Jog mes dar kartą, kiekvienas atskirai arba bendruomenėse, apgalvosime ir atliksime savo pilietinę pareigą – balsuosime visuose artėjančiuose rinkimuose, kurie mūsų laukia.
Ištvermės ir susikaupimo bei santarvės Jūsų namuose! Gražių švenčių ir iki kitų metų!

Evelina

 Šiame numeryje skaitykite:

7 psl. Visuotinė gynyba tebėra aktuali ir jos samprata plečiasi 

8 psl. Darbą pradėjo Diuseldorfo Lietuvių                                      Bendruomenė 

20-21 psl. Portretai: Miuncheno Lietuvių Bendruomenė 

Skaityti pilną numerį