Kai gyvenimas tampa sunkesnis ar atrodo nepakeliamas, kai vis vėl ir vėl susiduriame su panašiomis nesėkmėmis, savęs klausiame: Ko griebtis? Kaip gyventi toliau? Kas padėtų?
Kartais psichologinės pagalbos ieškome draugų, artimųjų tarpe ir sulaukiame palaikymo, bet neišspręsti sunkumai linkę kartotis vėl. Tuomet veiksminga gali būti profesionali psichologinė pagalba. Poreikis gauti ją gimtąja kalba, gyvenant užsienyje, gali tapti aktualus.
Kreiptis psichologinės pagalbos tikslinga, kai:
- kai vargina sunkios emocinės būsenos (užaštrėjęs nerimas, užsitęsusi vidinė įtampa, depresyvumas, nuovargis, slegianti kaltė, įkyrios mintys ir pan.);
- kai trūksta gyvenimo džiaugsmo ir kankina beprasmybės, vienišumo išgyvenimai;
- kai neduoda ramybės abejonės, nepasitikėjimas savimi ar nepilnavertiškumo jausmai;
- kai užvaldo priklausomybės (nekontroliuojami valgymo, apsipirkimo impulsai, patologiškas polinkis lošti, piktnaudžiavimas svaigalais, ar kt..);
- kai kyla bendravimo sunkumų (tarpasmeninių santykių baimė, destruktyvūs konfliktai, emocinė priklausomybė, nesutarimai šeimoje, seksualiniai nesklandumai ir pan.);
- kai susiduriama su praradimais (netektis, nepagydoma liga, skyrybos, nedarbas ar kt.).
Mano veiklos sritis VLB: psichologinės pagalbos bendruomenėje koordinavimas, edukacinė, prevencinė veikla.
Galimos psichologinės pagalbos formos:
- straipsniai ir/ar atsakymai į aktualius klausimus,susijusius su psichologija;
- rekomendacijų parengimas;
- literatūros rekomendacijos aktualiomis psichologinėmis temomis;
- seminarai, praktiniai užsiėmimai bendruomenės nariams aktualiomis temomis, susijusiomis su psichikos sveikatos gerinimu (pvz., streso įveikos, savęs pažinimo ir kūrybiškumo lavinimo temomis ir pan.).
(Pastaba: Kol kas dėl esamo užimtumo (darbo pilnu etatu, studijų), individualių psichologinių (gyvai ar internetu) konsultacijų neteikiu, tačiau mielai suteiksiu informaciją į ką galima būtų kreiptis, esant individualių konsultacijų poreikiui).
Mano interesų sritys: sveikatos psichologija, vaikų, paauglių, suaugusių psichologija, psichosomatika, psichodrama, pedagogika, emigracija, kultūriniai skirtumai.
Keletas temų pavyzdžių:
- Sveikatos psichologijos, emigracijos temos: savivertė, streso įveikos būdai, psichologinis atsparumas, emocinis raštingumas, adaptacija užsienyje, vienatvė, izoliacija, depresija, psichosomatika: fizinės ir emocinės sveikatos ryšys, psichologinės sveikatos problemos bei galima pagalba ir pan.
- Vaikų, paauglių psichologijos temos: raidos psichologijos klausimai, bendravimo problemos su bendraamžiais, tėvais, smurtas, patyčios, mokymosi sunkumai, savęs pažinimas, profesijos rinkimosi temos ir pan.
- Suaugusiųjų psichologijos temos: krizės, darbo ir privataus gyvenimo pusiausvyra, perdegimas, emocinis šantažas šeimoje, darbe ir pan.
- Pedagogika: mokymosi stiliai, koncentracija, aktyvūs mokymosi metodai ir pan.
- Psichodrama: aktyvūs darbo metodai grupėse, socialiniai ryšiai grupėje ir pan.
Esu atvira taip pat ir Jūsų pasiūlymams, poreikiams. Kviečiu bendradarbiauti…
Rašykite ir raskime kartu atsakymus į Jums aktualius klausimus. Mano elektroninis paštas: psichologinepagalba@vlbe.org.
Pagarbiai, psichologė Laima Narbutaitė de Florez