VLB „Informacijos“ Nr. 6 (582)

Birželis, 2019

„Informacijos“ – mėnesinis, elektroninis Vokietijos lietuvių bendruomenės leidinys, unikalus ne tik savo atsiradimo istorija, bet ir faktu, jog tai – vienintelis lietuvių kalba leidžiamas informacinis leidinys Vokietijoje.

Pasididžiavimas

Eidama Vilniaus gatvėmis nejučia atsidūriau Katedros aikštėje. Išvydusi ten vykstantį grandiozinį renginį supratau, kad pasaulis išties mažas. Mažas jis dėl to, kad Šaulių Sąjunga švenčia rimtą jubiliejų – 100-metį. Tarp šaulių buvo ir Vokietijos lietuvis Mindaugas Lukšys, atstovavęs pirmą kartą istorijoje Miunchene įsteigtam Šaulių Sąjungos padaliniui. Kalbėdamas apie Lietuvos ir Vokietijos tarpusavio santykius Vokietijos Bundestago gynybos komiteto pirmininkas prof. h. c. Dr. Karl A. Lamers neslėpė džiaugsmo: ,,Aš džiaugiuosi glaudžiais ir patikimais santykiais tarp Lietuvos ir Vokietijos‘‘. O aš ne tik džiaugiuosi, bet ir žaviuosi juos puoselėjančiais ir tik dar labiau įtvirtinančiais žmonėmis.

Kuomet internete aptikau Berlyne vykusio Pasaulio lietuvių metams pažymėti skirto Vokietijos lietuvių bendruomenės tarybos, valdybos ir apylinkių pirmininkų su Lietuvos Respublikos ministerijų atstovais susitikimo akimirkas, supratau, kad bendrystė ,,veža‘‘. Dalyvavimas bendruomenėje, kolektyvinė kūryba – pats įdomiausias saviraiškos ir savirealizacijos procesas.

Tuomet, kai perskaičiau dr. Sandros Petraškaitės-Pabst straipsnį apie įvykusį Pasaulio lietuvių suvažiavimą ir paraleliai – jos poeziją, supratau, kad per šį trumpą laiką įvyko tiek daug gražaus ir įdomaus… Dėkojau už tai, kad žmonės dalinasi. Dalinasi ir savo pasakomis.

Redaktorės žodis gavosi toks, koks jis yra – nuoširdus ir paprastas. Redaktorė džiaugiasi ne tik pirmą kartą tarsi auksine spalva nuspalvintu pranešimu apie lietuvių pelnytą laimėjimą Venecijos Bienalėje, bet ir kiekvienu iš Jūsų, kuriuos naujai išrinko į lietuvių bendruomenės valdybas, siekiant pratęsti pradėtus darbus. Džiaugiuosi naujomis VLB iniciatyvomis, idėjomis ir kilniais tikslais. Noru įpūsti naujo vėjo ir nesipiktinant keistis. O labiausiai džiaugiuosi mūsų, Vasario 16-osios gimnazijos abiturientais, kurie žengė naujo gyvenimo link. Koks pasididžiavimas stebint juos pasipuošusius, pasitempusius ir pasiruošusius eiti į tikrą gyvenimą, pasirengusius kurti savo pasaulį ir niekada nepamiršti juos parengusių mokytojų ir namais tapusios Vasario 16-osios gimnazijos!

Kviečiu Jus pasidžiaugti naujuoju LR Prezidentu Gitanu Nausėda, kuris kviečia į iškilmingą inauguracijos puotą liepos 12 d., na, o prieš tai – švęskime liepos 6 d. – valstybės dieną – Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną drauge ir 21 val. apjuoskime pasaulį tautine giesme. Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį.

Ir nepamirškime tylos minute pažymėti laisvos Lietuvos pirmojo prezidento a. a. Algirdo Mykolo Brazausko devintosios mirties metinės birželio 26 dieną.

Ko gero, laikas, kuomet prasidėjus atostogoms pulsime ilsėtis, neateis. Nes ne tik tie, kurie buvo apdovanoti, bet ir visi, kurie veikia lietuvių bendruomenėse, puoselėja lietuvybę, niekuomet nenustums šių minčių, jie ir toliau gyvens tuo.

Gero skaitymo ir prasmingos vasaros,
Evelina

 Šiame numeryje skaitykite:

9-10 KURIAMA NAUJA VLB VIZIJA

17-18 p.

PASAKOS – IŠSKIRTINIŲ MINČIŲ ŠALTINIS                                      

  20-22 p. ASTA KORINTH – SURADUSI SAVO NAMUS

Skaityti pilną numerį