Kviečiame į „Misija Sibiras“ projekto pristatymą 2018 m.  spalio 23 d. Hiutenfelde.

Sovietų Sąjungos represijos laikotarpis Lietuvos gyventojams buvo itin negailestingas, per 11 trėmimo metų iš Lietuvos ištremta daugiau nei 130 tūkst. žmonių, koncentracijos stovyklose įkalinta apie 150 tūkst. lietuvių. Trėmimai, prasidėję 1941 m. birželio 14-ąją, Sibiro žemėse paliko apie 800 lietuviškų laidojimo vietų. „Misija Sibiras“ tai jau tryliktus metus vykstantis projektas – organizuojamos ekspedicijos į Sibirą sutvarkyti lietuvių trėmimų vietas, apleistas kapines, pastatyti atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius žuvusiems lietuviams Sibire atminti. Grįžus iš ekspedicijos keliaujama po Lietuvos ir pasaulio bendruomenes bei skatinama domėtis Lietuvos istorija bei išsaugoti ją ateities kartoms.

Dviejų ekspedicijų į Sibirą dalyviai: Matas Toliušis iš 2018 metų „ Misija Sibiras“ Kazachstano ekspedicijos komandos ir Lukas Paltanavičius iš 2016 m. Igarkos ekspedicijos lankysis  Hiutenfelde, Vokietijoje.

Vokietijos Lietuvių bendruomenė, Vasario 16-osios gimnazija ir Lietuvos Respublikos ambasada maloniai kviečia į du susitikimus su „Misija Sibiras„ dalyviais 2018 m. spalio 23 d. :

12:00 val.  adresu: Renhofo pilies salė, Lorscher Str. 68623 Lampertheim Hüttenfeld (misijos pristatymas vyks anglų kalba)
19:00 val.  adresu: Renhofo pilies salė, Lorscher Str. 68623 Lampertheim Hüttenfeld (misijos pristatymas vyks lietuvių kalba)