VLB „Informacijos“ Nr. 4 (570)

Balandis, 2018

„Informacijos“ – mėnesinis, elektroninis Vokietijos lietuvių bendruomenės leidinys,
unikalus ne tik savo atsiradimo istorija, bet ir faktu, jog tai – vienintelis lietuvių kalba leidžiamas informacinis leidinys Vokietijoje.

Susitikime Lietuvoje liepą
Su Kultūros, Knygos, Jaunimo dienomis, mieli skaitytojai!
Kultūros. Jos sąvoka įrašyta svarbiausiuose šalių įstatymuose – Konstitucijoje. Nepaisant jos plačios sąvokos, kultūra yra. Išdidi budi, kad kiekvienas ieškotų galimybių būti kultūringu ir savo kultūrą puoselėjančiu piliečiu. Jos apstu. Vokietijos lietuviai, net patys to nepastebėdami, užmezgė nuostabius bendradarbiavimo, kultūros sklaidos tinklus su Lietuva.
Knygos. Rašoma. Apie mus visus, apie įvykius, atradimus. Tarp mūsų – apstu rašytojų. Vien keletą jų galime sutikti Hamburgo, Berlyno gatvėse. Žmonių, rašančių savo asmenines knygas, atspindinčias Vokietijos lietuvių veiklą, išties gausu. Su tuo ir sveikinu mūsų knyginę demokratiją!
Jaunimo. Jaunimas lenkia visus medžius, visomis pajėgomis tobulėja, tvirtėja ir ryžtingai eina per pasaulį. Vien Vokietijos lietuvių jaunimo sąjungos organizuotas tradicinis „Idėjų dirbtuvių“ renginys – vienas laukiamiausių ir turinio įdomumu daugelį kitų renginių lenkiantis susitikimas. Jame būrėsi, diskutavo, juokėsi ir planus kūrė lietuvių jaunimas Vokietijoje.
∞∞∞∞∞∞∞
O mes ruošiames. Artėjančiam, 2018 m. liepos 1 d. Vilniaus  rotušės aikštėje įvyksiančiam renginiui „Šimtas Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą“. Kaip teigiama PLBE tinklapyje, tai pirmasis renginys Nepriklausomos Lietuvos istorijoje, kai vienu metu, vienoje vietoje susirinkusios atskirų pasaulio kraštų bei valstybių lietuvių bendruomenės Lietuvos visuomenei pristato savo daugiametę lietuvybės puoselėjimo veiklą.
Ir išties tai unikali galimybė Lietuvos visuomenei susipažinti su skirtingose pasaulio šalyse gyvuojančiomis lietuvių bendruomenėmis, jų veikla. Visą dieną Vilniaus Rotušės aikštėje bus atidarytas lietuvių bendruomenių paviljonų miestelis, kuriame sutiksite ir Vokietijos lietuvių bendruomenę!  Čia bus pristatoma lietuvybę puoselėjanti veikla, veikiančios organizacijos. Čia sutiksite ir mane, įteikinėjančią „Informacijas“ išsinešti. Taip, po ilgo laiko mes vėl tapsime spausdintais.
O šiame numeryje ir vėl apstu draugystės, tikėjimo, meilės ir pasitikėjimo. Vieni kitais. Kitaip nebūtų įvykęs istorinis žingnis – Lietuvos šaulių sąjungos padalinio įkūrimas Miunchene. Tai labai svarbus, keturis metus brandintas įvykis, ne tik sustiprinęs Lietuvos-Vokietijos geopolitinius santykius, bet ir mūsų šalies saugumo bei gynybos sritis. Ir visa tai – Vokietijos Lietuvių Bendruomenės narių iniciatyvos ir nuoseklaus darbo rezultatas. Sveikiname Miuncheno LB!
Mes ir vėl šventėme šv. Velykas, kalbėjome apie mums svarbius VLB momentus, kalbinome žymius lietuvius Vokietijoje, džiaugėmės svečiais iš Lietuvos ir pavertėme mūsų gyvenimą užsienyje į vieną didelę šventę.
Kitas numeris – šventinis ir be galo nuostabus. Sujungsime gegužės ir birželio naujienas į vieną ir paskleisime vieną didelę žinią apie mus Lietuvoje gyvenantiems lietuviams. Tesužino apie tai, kad mes neemigravę, ne kitokie. Mes tie patys, lietuviai, tik pasklidę po pasaulį. Ir kiekvienas su žinia.
Gero balandinio numerio skaitymo.
Pagarbiai,
Vokietijos lietuvių bendruomenės „Informacijų“
vyr. redaktorė Evelina Kislych-Šochienė

 Šiame numeryje skaitykite:

 4 psl. IŠKILMINGAI ĮSTEIGTAS LIETUVOS ŠAULIŲ SĄJUNGOS PADALINYS MIUNCHENE

14-15 psl. KARŠTAS SAVAITGALIS DIUSELDORFE – LIETUVOS JAUNIMAS VOKIETIJOJE RINKOSI Į „IDĖJŲ DIRBTUVES“

21-22 psl. 

Lietuvių kilmės advokatė C. Rudolf:
„TURIME TĘSTI IŠEIVIŲ IŠ LIETUVOS MISIJĄ“

Skaityti pilną numerį