Vokietijos lietuvių jaunimas susitinka Diuseldorfe su žymiomis asmenybėmis
Kol visa Lietuva džiaugiasi aibe valstybės šimtmečiui skirtų renginių, užsienyje gyvenantys lietuviai stengiasi nelikti paribyje. Balandžio 20-22 d. Vokietijos lietuvių jaunimo sąjunga (VLJS) kviečia į kasmetines „Idėjų dirbtuves“, šiemet vyksiančias Diuseldorfe. Su jaunimu Vokietijoje atvažiuoja susitikti ir pranešimus skaitys rašytoja Gabija Grušaitė, reklamos agentūros „Milk“ kūrybos vadovas Rimantas Stanevičius bei aktorius Audrius Bružas ir režisierius Balys Latėnas.

 

Renginių kiekiu užsienio lietuviai Lietuvos gal ir nepasivys, bet kokybė dėl to, akivaizdu, nenukenčia. Vos kelių iniciatyvių žmonių grupė kiekvienais metais stebina savo ambicijomis, užkeldami renginio kartelę vis aukščiau. Kasmet renginio programa atspindi Lietuvos aktualijas bei vyraujančias tendencijas, pranešėjai kalba apie politiką, kultūrą, meno bei mokslo pasaulius. Todėl tokie vardai kaip Gabija Grušaitė programoje itin džiugina. Jaunosios kartos rašytoja, šviežiai apdovanota Jurgos Ivanauskaitės premija ir su savo romanu „Stasys Šaltoka. Vieneri metai“ sukėlusi nemažą audrą literatūros pasaulyje pasirodys ir Vokietijos jaunimo renginyje. Pati sukaupusi nemenką patirtį gyvenimo užsienyje, besidominti šiuolaikinės kartos problemomis ir džiaugsmais renginyje skaitys pranešimą „Kam skaityti romanus, kai aplink tiek pažinimą skatinančių, patarimus dalijančių knygų“.

 

Kitas diskusijas renginyje bandysiantis įžiebti svečias yra Rimantas Stanevičius, reklamos agentūros „Milk“, save pristatančios kaip „agency with two balls“, kūrybos direktorius. Svečias žada papasakoti apie savo kelią į reklamą, užprogramuotas pranašystes ir netgi melą. Sunku butų netikėti, kad už pažado neslypi intriguojančios ir nuotykingos istorijos. Mat kol kas vaikiną tikrai lydi sėkmė: agentūra „Milk“ apdovanojimus skina vieną po kito, tuo pateisinanti ir savo drąsų šūkį.

 

Jei šie du jauni žmonės savo didelius darbus dar tik pradėjo, tai aktoriaus Audriaus Bružo ir režisieriaus Balio Latėno pristatinėti kaip ir nereikia. Susitikimą su renginio dalyviais kompanija pradės nuo pranešimo apie šiuolaikinį teatrą.  Labiausiai džiūgauti turėtų legendinės laidos „Kitas kampas“ gerbėjai, mat po paskaitos kartu su aktoriais prasidės improvizacijų dirbtuvės.

 

Nors po pranešimų dienos inspiracijų būna tikrai daug, vis tik pagrindinis renginio tikslas kur kas didesnis. Aktyviai Vokietijoje veikianti VLJS stengiasi suburti po šalį išsibarsčiusį jaunimą iš Lietuvos ir suteikti jiems erdvę susitikti, užmegzti kontaktus, pradėti draugystes ar bendrus projektus. Todėl renginio dalis, skirta bendravimui tarpusavyje kaip ir su renginio svečiais, yra nemažiau svarbi. Jau pirmą vakarą visi yra kviečiami į ekskursiją po Diuseldorfą, o pranešimų dieną užbaigs grupės „Jazz by two“ gyvo garso koncertas.

 

Renginyje laukiami visi, kurie balandžio 20-22 d. savaitgalį gali atvažiuoti į Diuseldorfą. Norint dalyvauti renginyje reikalinga registracija ir simbolinis dalyvio mokestis. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/158457491476986/