VLB „Informacijos“ Nr. 2 (568)

Vasaris, 2018

„Informacijos“ – mėnesinis, elektroninis Vokietijos lietuvių bendruomenės leidinys,
unikalus ne tik savo atsiradimo istorija, bet ir faktu, jog tai – vienintelis lietuvių kalba leidžiamas informacinis leidinys Vokietijoje.

Lietuviai Vokietijoje ruošiasi. Kaip pagal tvarkaraštį važiuojantys traukiniai, mūsų mintyse ar net prisiminimuose, stabteli svarbios Lietuvai ir visiems lietuviams datos. Svarbios dėl įvykių, kurie nebūtinai yra pozityvūs ir linksmi. Tačiau mes nepasiduodame, prisimename, bėgame, skubame pranešti pasauliui apie mažą, bet troškimais ir svajonėmis apipintą Lietuvą. 

Mes išties prisimenam. Ne tik pergales, bet ir netektis. Tokias, kaip krauju istorijoje įrašytą Sausio 27-ąją. Tądien visas tarptautinis pasaulis paminėjo ir tylos minute pagerbė Holokausto aukas. Šią dieną tiek lietuviai, tiek vokiečiai ir visas pasaulis su skausmu palydi vykusį žydų genocidą. Kas žino, kaip pasisuktų Lietuvos žmonių gyvenimas, jei ši tragedija nebūtų įvykusi?

Tačiau grįžtant į praeitį – Vilnius išradingai pažymėjo 695-ąjį gimtadienį. Padauginkime šimtmečio šventimą iš septynių – tokie laimingi ir išdidūs yra vilniečiai, sulaukę tokios gražios ir taurios miesto sukakties. Sveikiname ir džiaugiames drauge!

Berlyne ir ne tik, viena po kitos atsidaro parodos. Mūsų kūrėjai išties aktyvesni ir kupini neaprėpiamų minčių bei idėjų, kuriomis dalinasi su Vokietijos lietuviais, vokiečiais ir visais norinčiais pažinti lietuviškąją kultūrą.

Taigi, šventė išties atėjo į mūsų kiemą. Nepamirškime, jog visuomet galime daryti daug dalykų geriau, su didesne meile ir mažesniu egoizmu. Neužmikime 1918-asiais ir dairykimės į ateitį: ką mes galime padaryti kitaip, kad Lietuvos ir Vokietijos bei viso pasaulio lietuviai gyventų dar geriau?
O dabar – gimtadieniaukime! Skanaus torto.

Pagarbiai,
Vokietijos lietuvių bendruomenės „Informacijų“
vyr. redaktorė Evelina Kislych-Šochienė

 Šiame numeryje skaitykite:

                             8 psl. PLB Seimas

2018 m. liepos 8-11 d.d. įvyks XVI-asis PLB Seimas. 
Interviu su Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininke Dalia Henke.

16 psl. MEET THE ARTIST

Susipažinkime su lietuvių pianiste Onute Gražinyte!

30 psl. 
ATRADIMAI
Interviu su medike V. Daniele

Skaityti pilną numerį