Alfred Hermann
VLB pirmininkas

Kaip jau yra žinoma, buvusio VLB pirmininko Antano Šiugždinio veiksmai VLB paskatino naująją Vokietijos lietuvių bendruomenės Valdybą (toliau – VLB Valdyba)  kreiptis į teisėsaugą. Iki šiol pateikti A. Šiugždinio ir jo advokato atsakymai buvo abstraktūs ir VLB Valdybos netenkino. Po ilgų pokalbių ir atliktų tyrimų VLB Valdyba kreipėsi į advokatą, kuris ėmėsi šios bylos ir VLB Valdybos atstovavimo. VLB atstovaujantis advokatas  pateikė atitinkamus pasiūlymus buvusiam VLB pirmininkui A.  Šiugždiniui. Buvo įsipareigota iki š. m. lapkričio 6 d. pateikti VLB Valdybai ir visuomenei atsakymus į konkrečius klausimus, tačiau dėl atsakovo advokato laiko stokos nagrinėjant bylą, nustatytas terminas buvo atidėtas dviems savaitėms – iki š. m. lapkričio 20 d.

Kadangi ši ilgametė situacija išssiskiria savo sudėtingumu, faktų supriešinimu, ir bendru kėblumu, VLB Valdyba, būdama atsakinga, siekia išlikti objektyvi ir visais įmanomais būdais ir kuo greičiau išpręsti šią, visus mus jungiančią, problemą. Norime atsiprašyti visų VLB apylinkių bendruomenių narių už tylėjimą ir neatsakytus klausimus. Valdyba dar kartą prašo visų bendruomenių bei jau pasižymėjusių atskirų aktyvių narių kantrybės ir pasitikėjimo naujaja Valdyba. Kaip matoma, sulaukėme viešų, nemalonių reakcijų iš konkrečių VLB narių. Informuojame, kad remiantis informacijos konfidencialumo ir strateginiais pagrindais, VLB Valdyba negali viešinti ir disponuoti bet kokia, su šia byla susijusia informacija.

Tad norime Jus informuoti, jog visuomenei informacija nebus pateikiama iki tol, kol nebus sulaukta oficialaus A. Šiugždinio advokato atsakymo. Prašome visų narių supratimo ir kantrybės.