Lietuvos piliečiams, gyvenantiems vakarinėje Vokietijos dalyje, Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su ambasada Berlyne 2014 m. spalio 3-4 dienomis organizuoja konsulinę misiją į Hiutenfelde esančią Vasario 16-osios gimnaziją.

Lietuvos konsulinės misijos Hiutenfelde darbo laikas: spalio 3 dieną nuo 9.00 iki 19.00 val., spalio 4 d. nuo 9.00 iki 16.00 val. Ambasados pareigūnai priims Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų prašymus dėl paso keitimo ir išdavimo, Lietuvos pilietybės, vaiko gimimo, santuokos sudarymo įtraukimo į apskaitą Lietuvoje ir piliečių, išvykusių iš Lietuvos ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui, gyvenamosios vietos deklaracijas.

Dėl išankstinės registracijos priėmimui prašome rašyti elektroninį laišką į Lietuvos ambasadą Vokietijoje elektroniniu paštu konsulat.de@mfa.lt arba teirautis telefonu +49 30 890 68121, +49 30 89068120, faks. +49 30 89009593. Rašant laišką prašome pateikti kontaktinius ir asmens duomenis (adresą, telefono numerį, aptarnaujamo asmens gimimo datą bei  atvykimo tikslą).

Tiems, kurie jau yra užsiregistravę ir įrašyti išankstiniame sąraše, naujai registruotis nereikia.

Sumokėti už konsulines paslaugas būtina iš anksto (banko pavedimu). Grynųjų pinigų priėmimas misijos metu nėra galimas. Konkretus mokesčio dydis nurodytas Lietuvos ambasados Vokietijoje interneto svetainėje arba asmens prašymu bus pateiktas atsakant į paklausimą elektroniniu paštu ar telefonu.

Atvykdami į priėmimą, Lietuvos piliečiai privalo turėti:

1. Konsulinio mokesčio pervedimo banko kvito kopiją.

2. Apmokėtą voką arba pašto ženklą už 3,60 euro registruoto atgalinio laiško siuntimui. Jeigu prie prašymo pasui gauti pridedami ir kiti prašymai (pvz., dėl vaiko gimimo, santuokos apskaitymo), būtina turėti du pašto vokus atgaliniam siuntimui, nes dokumentų persiuntimas iš skirtingų Lietuvos įstaigų vyksta nevienodu laiku.